Mała Stopa / Smallfoot
Październik 26, 2018
Życie prywatne / Private Life
Październik 26, 2018
Zakonnica The Nun

Jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie filmów tego roku. Na ekranie zobaczymy takich aktorów jak: Demian Bichir, Taissa Farmiga, Jonas Bloquet oraz Bonnie Aarons.

Powrót do przeszłości

Akcja filmu rozgrywa się w 1952 roku, w odosobnionym i mało przyjemnym opactwie, znajdującym się w jednym z rumuńskich miasteczek. Opactwo sieje postrach nawet wśród mieszkańców miasta. Nikt nie ma odwagi zapuszczać się w jego rejony. Pewnego dnia dwie zakonnice schodzą do podziemi. Otwierają one drzwi, za którymi podobno Bóg nie ma już władzy. Jedna z zakonnic wchodzi do środka i jest to ostatnia rzecz, jaką robi w swoim życiu. Druga z nich popełnia samobójstwo skacząc z okna z pętlą na szyi. Po pewnym czasie od tego zdarzenia widzącą pod klasztorem zakonnicę znajduje mężczyzna imieniem Frenchie. Wieść o śmierci zakonnicy dociera do Watykanu, a władze kościelne wysyłają do opactwa swojego księdza, ojca Burke’a, który zajmuje się zadaniami specjalnych. Towarzyszką jego podróży będzie czekająca na święcenia siostra Irene. Zgłaszają się oni do Frenchie’go, a ten opowiada im o klasztorze oraz mieszkańcach miasta, którzy wierzą, że dzieje się tak coś złego. Cała trójka wyrusza do miejsca, którego wszyscy się boją. Milczące oraz zamknięte w celach zakonnice nie okazują się zbyt pomocne. Dodatkowo z nadejściem nocy ojca Burke oraz Irene będzie czekała walka z krwiożerczym stworzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok